September 1st Scores

Volleyball

Turkey Valley def. MFL MarMac, 25-17, 25-14, 25-21

Oelwein XC Invitational

Girls

1 Decorah 87 1-6-18-29-33(40)(41) 1:40:30 20:06 3:22.3 

2 Jesup 94 3-11-12-32-36(56)(57) 1:41:58 20:24 2:40.7 

3 Denver 111 4-17-19-21-50(76) 1:42:55 20:35 3:01.4 

4 Waukon 114 10-15-22-23-44(46)(73) 1:43:59 20:48 1:50.7 

5 Waverly-Shell Rock 131 2-5-39-42-43(58)(67) 1:43:18 20:40 3:33.3 

6 Center Point-Urbana 167 8-14-20-53-72(75)(81) 1:46:44 21:21 4:15.3 

7 North Fayette Valley 172 9-26-34-49-54(59)(87) 1:46:55 21:23 2:27.3 

8 North Linn 181 7-35-37-47-55(62) 1:47:22 21:29 2:42.2 

9 Sumner-Fredericksburg 222 28-30-38-61-65(85)(86) 1:50:25 22:05 2:15.0 

10 West Delaware 227 31-45-48-51-52(60)(71) 1:49:51 21:59 1:04.5 

11 Union, La Porte City 246 16-27-66-68-69(77)(83) 1:51:47 22:22 3:07.5 

12 Oelwein 272 24-25-63-78-82 1:55:57 23:12 4:33.9 

13 Beckman Catholic 300 13-64-70-74-79(80)(84) 1:56:28 23:18 5:08.7 

DNP Wapsie Valley 

DNP Edgewood-Colesburg 

DNP Don Bosco 

INDIVIDUAL RESULTS Athlete YR Team Score Time Gap Avg. Mile Avg. kM 

1 ANDERSON, Rebecca SO Decorah 1 17:59.1 --- 5:47.3 3:35.8 2 HOINS, Emma SR Waverly-Shell Rock 2 18:18.7 19.6 5:53.6 3:39.7 3 TREPTOW, Amanda JR Jesup 3 18:54.4 55.3 6:05.1 3:46.9 4 RISTAU, Chloe JR Denver 4 19:09.6 1:10.5 6:10.0 3:49.9 5 BOCHMANN, Sydney FR Waverly-Shell Rock 5 19:31.8 1:32.7 6:17.1 3:54.4 6 JOHNSON, Leila SR Decorah 6 19:34.6 1:35.5 6:18.0 3:54.9 7 WHEATLEY, Meghan FR North Linn 7 19:38.5 1:39.4 6:19.3 3:55.7 8 KATCHER, Kora JR Center Point-Urban 8 19:40.3 1:41.2 6:19.9 3:56.1 9 GRIFFITH, Regan SR North Fayette Valle 9 19:49.1 1:50.0 6:22.7 3:57.8 10 HEADINGTON, Annika SR Waukon 10 20:04.0 2:04.9 6:27.5 4:00.8 11 WRIGHT, Clare FR Jesup 11 20:04.9 2:05.8 6:27.8 4:01.0 12 O'CONNOR, Natalie JR Jesup 12 20:06.5 2:07.4 6:28.3 4:01.3 13 KRUSE, Maria FR Beckman Catholic 13 20:13.6 2:14.5 6:30.6 4:02.7 14 WILKERSON, Emma FR Center Point-Urban 14 20:14.4 2:15.3 6:30.9 4:02.9 15 SHAFER, Bailey SR Waukon 15 20:19.1 2:20.0 6:32.4 4:03.8 16 RATHE, Ellie JR Union, La Porte City 16 20:19.4 2:20.3 6:32.5 4:03.9 17 EVEN, Laci SO Denver 17 20:23.6 2:24.5 6:33.8 4:04.7 18 SEE, Samantha SR Decorah 18 20:24.8 2:25.7 6:34.2 4:05.0 19 DECKER, Aubrey FR Denver 19 20:29.2 2:30.1 6:35.6 4:05.8 20 HADSALL, Laine SO Center Point-Urban 20 20:36.8 2:37.7 6:38.1 4:07.4 21 HERBST, Emily SR Denver 21 20:41.1 2:42.0 6:39.5 4:08.2 

DirectAthletics MeetPro 1 

MEET OFFICIALS Meet Director: Nick Schauf Meet Referee: Bob Murphy Timing: Shannon Event Timings 

2020 OELWEIN INVITATIONAL Oelwein, IA Hickory Grove Golf Course Weather: Cloudy, 69*F, Wind: SSW 8 MPH Host: Oelwein Tuesday, September 1, 2020 

OFFICIAL MEET REPORT printed: 9/1/2020 6:19 PM 

OFFICIAL MEET REPORT printed: 9/1/2020 6:19 PM 

Race #3 HS Varsity Girls Final Results 

INDIVIDUAL RESULTS (cont'd) Athlete YR Team Score Time Gap Avg. Mile Avg. kM 

22 HELGERSON, Mady JR Waukon 22 20:47.2 2:48.1 6:41.4 4:09.4 23 MARTIN, Sydnie JR Wapsie Valley - 20:48.9 2:49.8 6:42.0 4:09.8 24 VANDAELE, Ava FR Wapsie Valley - 20:50.1 2:51.0 6:42.3 4:10.0 25 WATERS, Maddy SR Waukon 23 20:54.0 2:54.9 6:43.6 4:10.8 26 GEARHART, Libby FR Oelwein 24 21:01.7 3:02.6 6:46.1 4:12.3 27 RAEL, Maria FR Oelwein 25 21:03.2 3:04.1 6:46.6 4:12.6 28 GAMM, Brynn SR North Fayette Valle 26 21:07.1 3:08.0 6:47.8 4:13.4 29 YOUNGBLUT, Lauren FR Union, La Porte City 27 21:08.0 3:08.9 6:48.1 4:13.6 30 MAYO, Lily SO Sumner-Fredericks 28 21:09.0 3:09.9 6:48.4 4:13.8 31 HALVERSON, Abby JR Decorah 29 21:09.3 3:10.2 6:48.5 4:13.9 32 WARNKE, Emerson FR Sumner-Fredericks 30 21:09.9 3:10.8 6:48.7 4:14.0 33 MCMAHON, Brigid SR West Delaware 31 21:11.6 3:12.5 6:49.3 4:14.3 34 THOMA, Sydney JR Jesup 32 21:16.9 3:17.8 6:51.0 4:15.4 35 SESSIONS, Mairi SO Decorah 33 21:21.4 3:22.3 6:52.4 4:16.3 36 BILDEN, Ava FR North Fayette Valle 34 21:31.2 3:32.1 6:55.6 4:18.2 37 HELMS, Tessa SR North Linn 35 21:34.0 3:34.9 6:56.5 4:18.8 38 ALBERT, Mckenna FR Jesup 36 21:35.1 3:36.0 6:56.8 4:19.0 39 SOMMERFELT, Kaitlyn SR North Linn 37 21:40.0 3:40.9 6:58.4 4:20.0 40 SASSMANN, Lillian JR Sumner-Fredericks 38 21:41.1 3:42.0 6:58.8 4:20.2 41 CHERRY, Leah JR Waverly-Shell Rock 39 21:43.6 3:44.5 6:59.6 4:20.7 42 BRAUER, Morgan SR Decorah (40) 21:44.5 3:45.4 6:59.9 4:20.9 43 NUMEDAHL, Mya SR Decorah (41) 21:50.9 3:51.8 7:01.9 4:22.2 44 BODENSTEINER, Brenna FR Waverly-Shell Rock 42 21:51.0 3:51.9 7:02.0 4:22.2 45 JEROME, Cece FR Waverly-Shell Rock 43 21:52.0 3:52.9 7:02.3 4:22.4 46 HANSMIER, Paige SO Waukon 44 21:54.7 3:55.6 7:03.1 4:22.9 47 BARDGETT, Noelle FR West Delaware 45 21:58.2 3:59.1 7:04.3 4:23.6 48 KURTH, Mia FR Waukon (46) 22:07.9 4:08.8 7:07.4 4:25.6 49 BILDSTEIN, Kyla JR North Linn 47 22:08.7 4:09.6 7:07.6 4:25.7 50 LITTERER, Faith SO West Delaware 48 22:09.4 4:10.3 7:07.9 4:25.9 51 SCHUPBACH, Ava SR North Fayette Valle 49 22:10.3 4:11.2 7:08.2 4:26.1 52 DUNKIN, Ava FR Denver 50 22:11.0 4:11.9 7:08.4 4:26.2 53 RICH, Faith SO West Delaware 51 22:15.2 4:16.1 7:09.7 4:27.0 54 LOECKE, Lucy JR West Delaware 52 22:16.1 4:17.0 7:10.0 4:27.2 55 DESMET, Emma SR Center Point-Urban 53 22:16.4 4:17.3 7:10.1 4:27.3 56 BUSHMAN, Rachael SR North Fayette Valle 54 22:16.4 4:17.3 7:10.1 4:27.3 57 SCHMIT, Macey SR Wapsie Valley - 22:17.7 4:18.6 7:10.5 4:27.5 58 MYERS, Carly FR North Linn 55 22:20.7 4:21.6 7:11.5 4:28.1 59 DEVORE, Marlee JR Jesup (56) 22:22.0 4:22.9 7:11.9 4:28.4 60 TOMSON, Maddie JR Jesup (57) 22:22.1 4:23.0 7:12.0 4:28.4 61 MOSES, Lakota SO Don Bosco - 22:28.0 4:28.9 7:13.9 4:29.6 62 SCHMITZ, Alex SR Edgewood-Colesbu - 22:29.5 4:30.4 7:14.3 4:29.9 63 CHRISTENSEN, Ali SR Waverly-Shell Rock (58) 22:39.1 4:40.0 7:17.4 4:31.8 64 STEFFENS, Lexi SO North Fayette Valle (59) 22:58.6 4:59.5 7:23.7 4:35.7 65 MILLENKAMP, Grace JR West Delaware (60) 23:00.1 5:01.0 7:24.2 4:36.0 66 RUCKER, Claire FR Sumner-Fredericks 61 23:01.0 5:01.9 7:24.5 4:36.2 67 HASS, Emilie SR North Linn (62) 23:05.0 5:05.9 7:25.8 4:37.0 

DirectAthletics MeetPro 2 

MEET OFFICIALS Meet Director: Nick Schauf Meet Referee: Bob Murphy Timing: Shannon Event Timings 

2020 OELWEIN INVITATIONAL Oelwein, IA Hickory Grove Golf Course Weather: Cloudy, 69*F, Wind: SSW 8 MPH Host: Oelwein Tuesday, September 1, 2020 

OFFICIAL MEET REPORT printed: 9/1/2020 6:19 PM 

OFFICIAL MEET REPORT printed: 9/1/2020 6:19 PM 

Race #3 HS Varsity Girls Final Results 

INDIVIDUAL RESULTS (cont'd) Athlete YR Team Score Time Gap Avg. Mile Avg. kM 

68 BERRYMAN, Alexa FR Oelwein 63 23:12.2 5:13.1 7:28.1 4:38.4 69 KNEPPER, Abby SO Beckman Catholic 64 23:20.9 5:21.8 7:30.9 4:40.2 70 TRAINOR, Paige JR Sumner-Fredericks 65 23:24.0 5:24.9 7:31.9 4:40.8 71 ANTON, Sydney FR Union, La Porte City 66 23:25.2 5:26.1 7:32.3 4:41.0 72 TEN HOEVE, Anna SR Waverly-Shell Rock (67) 23:25.6 5:26.5 7:32.4 4:41.1 73 HOOKHAM, Elle JR Union, La Porte City 68 23:26.8 5:27.7 7:32.8 4:41.4 74 WEBER, Alexa JR Union, La Porte City 69 23:26.9 5:27.8 7:32.8 4:41.4 75 RECKER, Kennedy FR Beckman Catholic 70 23:28.7 5:29.6 7:33.4 4:41.7 76 LEWIN, Brooke SO West Delaware (71) 23:51.6 5:52.5 7:40.8 4:46.3 77 MAUE, Faith SR Center Point-Urban 72 23:55.6 5:56.5 7:42.1 4:47.1 78 AMLING, Brooke FR Edgewood-Colesbu - 24:00.4 6:01.3 7:43.6 4:48.1 79 STEWART, Breckan FR Waukon (73) 24:00.8 6:01.7 7:43.7 4:48.2 80 RECKER, Ellie SO Beckman Catholic 74 24:02.3 6:03.2 7:44.2 4:48.5 81 TAYLOR, Leah JR Center Point-Urban (75) 24:04.8 6:05.7 7:45.0 4:49.0 82 CORTELYOU, Kira SO Denver (76) 24:19.8 6:20.7 7:49.8 4:52.0 83 KLINE, Audrey SR Union, La Porte City (77) 24:22.5 6:23.4 7:50.7 4:52.5 84 PROUTY, Jillian JR Oelwein 78 25:03.6 7:04.5 8:03.9 5:00.7 85 OBERBROECKLING, Savan SR Beckman Catholic 79 25:22.3 7:23.2 8:10.0 5:04.5 86 REITER, Sydney JR Beckman Catholic (80) 25:27.1 7:28.0 8:11.5 5:05.4 87 GENTZ, Sophia SO Center Point-Urban (81) 25:33.6 7:34.5 8:13.6 5:06.7 88 KIEL, Malayna JR Oelwein 82 25:35.6 7:36.5 8:14.2 5:07.1 89 RATHE, Madelon SR Union, La Porte City (83) 25:39.0 7:39.9 8:15.3 5:07.8 90 THIER, Jordan SO Beckman Catholic (84) 26:09.0 8:09.9 8:25.0 5:13.8 91 BUCHHOLZ, Lily JR Sumner-Fredericks (85) 26:20.0 8:20.9 8:28.5 5:16.0 92 NIEWOEHNER, Molly SR Sumner-Fredericks (86) 26:51.8 8:52.7 8:38.8 5:22.4 93 SCHWICKERATH, Lily FR Wapsie Valley - 27:06.0 9:06.9 8:43.3 5:25.2 94 EVERMAN, Rachel SO North Fayette Valle (87) 27:07.7 9:08.6 8:43.9 5:25.5


boys

1 Decorah 32 1-5-7-8-11(18)(36) 1:21:14 16:15 1:24.5 

2 West Delaware 72 3-10-13-17-29(37)(43) 1:23:19 16:40 1:01.7 

3 Denver 101* 12-16-20-22-31(34)(35) 1:24:28 16:54 0:30.9 

4 Waverly-Shell Rock 101* 4-6-15-32-44(50)(56) 1:24:13 16:51 1:30.0 

5 North Fayette Valley 114 19-21-23-24-27(51)(75) 1:24:44 16:57 0:06.9 

6 Jesup 152 14-25-26-33-54(57)(63) 1:26:10 17:14 1:34.7 

7 Waukon 207 38-39-40-41-49(67)(73) 1:28:02 17:37 0:34.6 

8 Center Point-Urbana 208 2-30-53-59-64(72)(80) 1:27:39 17:32 3:19.9 

9 Oelwein 246 9-28-52-76-81(86)(88) 1:30:55 18:11 3:09.4 

10 Columbus Catholic 286 42-48-60-62-74 1:31:49 18:22 1:49.3 

11 North Linn 290 46-47-61-66-70 1:31:40 18:20 0:58.2 

12 Sumner-Fredericksburg 330 45-55-68-71-91(93)(103) 1:34:26 18:54 2:46.4 

13 Edgewood-Colesburg 401 65-78-82-84-92 1:38:28 19:42 2:05.7 

14 Union, La Porte City 407 58-79-85-90-95(100)(102) 1:40:24 20:05 3:40.9 

15 Beckman Catholic 439 69-87-89-96-98(99)(101) 1:44:27 20:54 3:53.0 

16 Wapsie Valley 455 77-83-94-97-104 1:47:25 21:29 4:34.0 

DNP Tripoli 

DNP Don Bosco 

*Tiebreakers 

Denver 12 16 20 22 31 34 Waverly-Shell Rock 4 6 15 32 44 50 

INDIVIDUAL RESULTS Athlete YR Team Score Time Gap Avg. Mile Avg. kM 

1 HOGAN, Brady SR Decorah 1 15:13.5 --- 4:54.0 3:02.7 2 POST, Luke SR Center Point-Urban 2 15:13.9 .4 4:54.1 3:02.8 3 SMITH, Blake SR West Delaware 3 16:05.3 51.8 5:10.7 3:13.1 4 CUMMER, Andrew JR Waverly-Shell Rock 4 16:09.6 56.1 5:12.1 3:13.9 5 LOVELACE, Noah SR Decorah 5 16:20.8 1:07.3 5:15.7 3:16.2 6 KEPFORD, Nick JR Waverly-Shell Rock 6 16:22.4 1:08.9 5:16.2 3:16.5 7 SCHUTTE, Bennett JR Decorah 7 16:28.0 1:14.5 5:18.0 3:17.6 8 EICHINGER, Izaak JR Decorah 8 16:32.9 1:19.4 5:19.6 3:18.6 9 SAUSER, Brennan JR Oelwein 9 16:33.5 1:20.0 5:19.8 3:18.7 10 MEYER, Cael SR West Delaware 10 16:36.1 1:22.6 5:20.6 3:19.2 11 SHOCKEY, Larson JR Decorah 11 16:38.0 1:24.5 5:21.2 3:19.6 12 KRABBENHOFT, Alex SR Denver 12 16:39.4 1:25.9 5:21.7 3:19.9 13 MARTINEZ, Robinson SR West Delaware 13 16:40.8 1:27.3 5:22.1 3:20.2 14 EVANS, Nolan JR Jesup 14 16:41.2 1:27.7 5:22.2 3:20.2 15 CHESNUT, Ethyn SR Waverly-Shell Rock 15 16:46.2 1:32.7 5:23.8 3:21.2 

DirectAthletics MeetPro 1 

MEET OFFICIALS Meet Director: Nick Schauf Meet Referee: Bob Murphy Timing: Shannon Event Timings 

2020 OELWEIN INVITATIONAL Oelwein, IA Hickory Grove Golf Course Weather: Cloudy, 69*F, Wind: SSW 8 MPH Host: Oelwein Tuesday, September 1, 2020 

OFFICIAL MEET REPORT printed: 9/1/2020 9:03 PM 

OFFICIAL MEET REPORT printed: 9/1/2020 9:03 PM 

Race #4 HS Varsity Boys Final Results 

INDIVIDUAL RESULTS (cont'd) Athlete YR Team Score Time Gap Avg. Mile Avg. kM 

16 DOLAN, Aiden SR Denver 16 16:48.0 1:34.5 5:24.4 3:21.6 17 VASKE, Tyger SR West Delaware 17 16:49.5 1:36.0 5:24.9 3:21.9 18 HAYES, Arlo JR Decorah (18) 16:52.3 1:38.8 5:25.8 3:22.5 19 HALVERSON, Peyton SR North Fayette Valle 19 16:53.4 1:39.9 5:26.2 3:22.7 20 MATTHIAS, Kyler SR Denver 20 16:53.9 1:40.4 5:26.3 3:22.8 21 MILLER, Ben JR North Fayette Valle 21 16:55.2 1:41.7 5:26.7 3:23.0 22 LARSON, Alex SR Denver 22 16:56.3 1:42.8 5:27.1 3:23.3 23 CROOKER, Nathan JR North Fayette Valle 23 16:56.9 1:43.4 5:27.3 3:23.4 24 CROOKER, Davan JR North Fayette Valle 24 16:58.1 1:44.6 5:27.7 3:23.6 25 ROTTINGHAUS, Kile JR Jesup 25 16:58.2 1:44.7 5:27.7 3:23.6 26 ZUCK, Logan JR Jesup 26 16:58.9 1:45.4 5:27.9 3:23.8 27 ZURBRIGGEN, Caleb JR North Fayette Valle 27 17:00.3 1:46.8 5:28.4 3:24.1 28 GEARHART, Ray SO Oelwein 28 17:07.0 1:53.5 5:30.5 3:25.4 29 MAURY, Staveley SR West Delaware 29 17:07.0 1:53.5 5:30.5 3:25.4 30 WHITEHEAD, Cole SR Center Point-Urban 30 17:09.9 1:56.4 5:31.5 3:26.0 31 TERRILL, Josh SR Denver 31 17:10.3 1:56.8 5:31.6 3:26.1 32 KUEKER, Caden SO Waverly-Shell Rock 32 17:15.1 2:01.6 5:33.2 3:27.0 33 DONLEA, Carson SR Jesup 33 17:15.4 2:01.9 5:33.2 3:27.1 34 MULERT, Jack SO Denver (34) 17:17.7 2:04.2 5:34.0 3:27.5 35 FOBER, Layne SR Denver (35) 17:25.5 2:12.0 5:36.5 3:29.1 36 HUANG, Adrian JR Decorah (36) 17:27.4 2:13.9 5:37.1 3:29.5 37 MENSEN, Matthew SR West Delaware (37) 17:28.1 2:14.6 5:37.3 3:29.6 38 LUBAHN, Ryan SR Waukon 38 17:29.0 2:15.5 5:37.6 3:29.8 39 DELANEY, Logan JR Waukon 39 17:29.1 2:15.6 5:37.7 3:29.8 40 O'NEILL, Nathan SO Waukon 40 17:29.8 2:16.3 5:37.9 3:30.0 41 O'NEILL, John SR Waukon 41 17:29.9 2:16.4 5:37.9 3:30.0 42 TOVAR, Jordan SR Columbus Catholic 42 17:32.1 2:18.6 5:38.6 3:30.4 43 SALAS, Andrew SR West Delaware (43) 17:34.9 2:21.4 5:39.5 3:31.0 44 HOINS, Caleb SO Waverly-Shell Rock 44 17:39.6 2:26.1 5:41.0 3:31.9 45 MCFADDEN, Ryan JR Don Bosco - 17:42.2 2:28.7 5:41.9 3:32.4 46 JUDISCH, Cael JR Sumner-Fredericks 45 17:44.9 2:31.4 5:42.7 3:33.0 47 KURT, Kaleb SR North Linn 46 17:49.6 2:36.1 5:44.3 3:33.9 48 BEAN, Nathan JR North Linn 47 17:50.1 2:36.6 5:44.4 3:34.0 49 CHRISTENSEN, Leo FR Columbus Catholic 48 17:51.2 2:37.7 5:44.8 3:34.2 50 COWELL, Giles SO Tripoli - 17:57.2 2:43.7 5:46.7 3:35.4 51 JONES, Aidan SR Waukon 49 18:03.6 2:50.1 5:48.8 3:36.7 52 BEAM, Jack JR Waverly-Shell Rock (50) 18:04.8 2:51.3 5:49.1 3:37.0 53 JENSEN, Nathan JR North Fayette Valle (51) 18:05.4 2:51.9 5:49.3 3:37.1 54 ROWND, Andrew JR Oelwein 52 18:07.3 2:53.8 5:50.0 3:37.5 55 KIRTZ, Casey FR Center Point-Urban 53 18:15.1 3:01.6 5:52.5 3:39.0 56 ALFERINK, Casey JR Jesup 54 18:15.9 3:02.4 5:52.7 3:39.2 57 EGAN, Nate JR Sumner-Fredericks 55 18:18.6 3:05.1 5:53.6 3:39.7 58 BIRGEN, Zac SR Waverly-Shell Rock (56) 18:18.8 3:05.3 5:53.7 3:39.8 59 WILSON, Kyle SO Jesup (57) 18:20.7 3:07.2 5:54.3 3:40.1 60 PRESTEMON, Conner SO Union, La Porte City 58 18:22.9 3:09.4 5:55.0 3:40.6 61 JONES, Bradley FR Center Point-Urban 59 18:26.2 3:12.7 5:56.0 3:41.2 

DirectAthletics MeetPro 2 

MEET OFFICIALS Meet Director: Nick Schauf Meet Referee: Bob Murphy Timing: Shannon Event Timings 

2020 OELWEIN INVITATIONAL Oelwein, IA Hickory Grove Golf Course Weather: Cloudy, 69*F, Wind: SSW 8 MPH Host: Oelwein Tuesday, September 1, 2020 

OFFICIAL MEET REPORT printed: 9/1/2020 9:03 PM 

OFFICIAL MEET REPORT printed: 9/1/2020 9:03 PM 

Race #4 HS Varsity Boys Final Results 

INDIVIDUAL RESULTS (cont'd) Athlete YR Team Score Time Gap Avg. Mile Avg. kM 

62 LUDWIG, Sam FR Columbus Catholic 60 18:30.8 3:17.3 5:57.5 3:42.2 63 DUDLEY, Dylan JR North Linn 61 18:32.1 3:18.6 5:57.9 3:42.4 64 AHERN, Theodore SO Columbus Catholic 62 18:32.6 3:19.1 5:58.1 3:42.5 65 GONZALEZ, Ayden FR Jesup (63) 18:32.9 3:19.4 5:58.2 3:42.6 66 SALOW, Jonah SO Center Point-Urban 64 18:33.8 3:20.3 5:58.5 3:42.8 67 CARTER, Zander JR Edgewood-Colesbu 65 18:35.4 3:21.9 5:59.0 3:43.1 68 DUDLEY, Dakota JR North Linn 66 18:40.0 3:26.5 6:00.5 3:44.0 69 KEENAN, Nate SO Waukon (67) 18:42.0 3:28.5 6:01.1 3:44.4 70 BOYLE, Ethan SO Sumner-Fredericks 68 18:43.7 3:30.2 6:01.7 3:44.7 71 SCHLARMANN, Jacob FR Beckman Catholic 69 18:47.4 3:33.9 6:02.9 3:45.5 72 PFLUGHAUPT, Ty FR North Linn 70 18:47.8 3:34.3 6:03.0 3:45.6 73 LANGRECK, Austin JR Sumner-Fredericks 71 19:07.0 3:53.5 6:09.2 3:49.4 74 BEHRENS, Brody FR Center Point-Urban (72) 19:09.3 3:55.8 6:09.9 3:49.9 75 KEENAN, Josh SO Waukon (73) 19:10.5 3:57.0 6:10.3 3:50.1 76 MINARD, Peter SO Columbus Catholic 74 19:21.4 4:07.9 6:13.8 3:52.3 77 YAUK, Korbin JR North Fayette Valle (75) 19:22.5 4:09.0 6:14.2 3:52.5 78 SULLIVAN, Jacob SO Oelwein 76 19:24.3 4:10.8 6:14.7 3:52.9 79 RULAPAUGH, Josiah SR Wapsie Valley 77 19:25.5 4:12.0 6:15.1 3:53.1 80 KIRBY, Carson SR Edgewood-Colesbu 78 19:32.1 4:18.6 6:17.2 3:54.4 81 BEERMAN, Asher SO Union, La Porte City 79 19:33.2 4:19.7 6:17.6 3:54.6 82 SCHNELL, Spencer SR Center Point-Urban (80) 19:39.3 4:25.8 6:19.6 3:55.9 83 RAEL, Ryan SO Oelwein 81 19:42.9 4:29.4 6:20.7 3:56.6 84 SCHILLING, Sam JR Edgewood-Colesbu 82 19:46.7 4:33.2 6:21.9 3:57.3 85 BRAM, Cole FR Wapsie Valley 83 19:50.2 4:36.7 6:23.1 3:58.0 86 REZENDE, Lucas JR Edgewood-Colesbu 84 19:52.6 4:39.1 6:23.8 3:58.5 87 FEHL, Sam FR Union, La Porte City 85 19:53.3 4:39.8 6:24.1 3:58.7 88 RECHKEMMER, Lane FR Oelwein (86) 19:58.6 4:45.1 6:25.8 3:59.7 89 BOVY, Coen SO Don Bosco - 20:15.6 5:02.1 6:31.2 4:03.1 90 SCHNEIDER, Joe SO Beckman Catholic 87 20:21.3 5:07.8 6:33.1 4:04.3 91 ROGERS, Brody JR Oelwein (88) 20:22.5 5:09.0 6:33.5 4:04.5 92 HEINRICHSEN, Sean SR Beckman Catholic 89 20:24.1 5:10.6 6:34.0 4:04.8 93 BRUNS, Austin SR Tripoli - 20:27.2 5:13.7 6:35.0 4:05.4 94 HOY, Wyatt FR Union, La Porte City 90 20:30.4 5:16.9 6:36.0 4:06.1 95 CONVERSE, Lane FR Sumner-Fredericks 91 20:31.3 5:17.8 6:36.3 4:06.3 96 GAUL, Marcus FR Edgewood-Colesbu 92 20:41.1 5:27.6 6:39.5 4:08.2 97 WURZER, Treyton SO Sumner-Fredericks (93) 20:53.8 5:40.3 6:43.5 4:10.8 98 WRIGHT, Taebian SO Tripoli - 21:05.8 5:52.3 6:47.4 4:13.2 99 WEBER, Jacob SR Don Bosco - 21:23.4 6:09.9 6:53.1 4:16.7 100 BRAM, Garrett SR Wapsie Valley 94 21:29.2 6:15.7 6:54.9 4:17.8 101 MARTIN, Austin FR Union, La Porte City 95 22:03.8 6:50.3 7:06.1 4:24.8 102 MCGRANE, Cassius JR Beckman Catholic 96 22:13.1 6:59.6 7:09.1 4:26.6 103 PLATTE, Daniel FR Wapsie Valley 97 22:39.9 7:26.4 7:17.7 4:32.0 104 SCHAEFER, Nate SR Beckman Catholic 98 22:40.4 7:26.9 7:17.9 4:32.1 105 WESTHOFF, Isaac SO Beckman Catholic (99) 22:42.9 7:29.4 7:18.7 4:32.6 106 KLEIN, Sam SO Union, La Porte City (100) 22:46.1 7:32.6 7:19.7 4:33.2 107 SALRIN, Tyler JR Beckman Catholic (101) 22:49.8 7:36.3 7:20.9 4:34.0




back