Tri-Rivers Conference Wrestling

1   Lisbon, IA  Lisbon, IA (GET) Lis 14 257.0
2   East Buchanan, IA  East Buchanan, IA (GET) EB 12 178.5
3   Edgewood-Colesburg, IA  Edgewood-Colesburg, IA (GET) EDCO 14 140.0
4   Maquoketa Valley, IA  Maquoketa Valley, IA (GET) MV 11 129.5
5   Alburnett, IA  Alburnett, IA (GET) Alb 11 129.0
6   North Linn, IA  North Linn, IA (GET) NL 7 94.5
7   Midland, IA  Midland, IA (GET) Mid 7 89.0
8   Central City, IA  Central City, IA (GET) CC 5

40.0

106

Guaranteed Places

  • 1st Place - Jaymus Wilson of Alburnett
  • 2nd Place - Damon Huston of Midland
  • 3rd Place - Dayne Bergan of Edgewood-Colesburg
  • 4th Place - A.J. Kremer of East Buchanan
  • 5th Place - Dominic Engrav of North Linn
  • 6th Place - Riley Dolan of Lisbon

1st Place Match

  • Jaymus Wilson (Alburnett) 34-3, Jr. over Damon Huston (Midland) 41-5, Fr. (Fall 0:28)

3rd Place Match

  • Dayne Bergan (Edgewood-Colesburg) 29-10, Jr. over A.J. Kremer (East Buchanan) 28-14, Fr. (SV-1 4-2)

5th Place Match

  • Dominic Engrav (North Linn) 20-21, So. over Riley Dolan (Lisbon) 3-11, So. (Fall 3:00)

113

Guaranteed Places

  • 1st Place - Heath Moyer of North Linn
  • 2nd Place - Cade Cook of Alburnett
  • 3rd Place - Gage McCoy of Lisbon
  • 4th Place - Sebastian Beatty of East Buchanan
  • 5th Place - Elijah Keck of Edgewood-Colesburg

1st Place Match

  • Heath Moyer (North Linn) 36-4, So. over Cade Cook (Alburnett) 29-15, Fr. (Fall 3:18)

3rd Place Match

  • Gage McCoy (Lisbon) 26-18, So. over Sebastian Beatty (East Buchanan) 19-17, So. (Fall 2:17)

5th Place Match

  • Elijah Keck (Edgewood-Colesburg) 13-18, Fr. over () , . (Bye)

120

Guaranteed Places

  • 1st Place - Cael Happel of Lisbon
  • 2nd Place - Kal Hoeger of Edgewood-Colesburg
  • 3rd Place - Logan Smith of Alburnett
  • 4th Place - Canyon Richardson of Maquoketa Valley
  • 5th Place - Garett Beatty of East Buchanan
  • 6th Place - Ryan Wariner of Midland

1st Place Match

  • Cael Happel (Lisbon) 42-2, So. over Kal Hoeger (Edgewood-Colesburg) 23-16, Jr. (Fall 1:22)

3rd Place Match

  • Logan Smith (Alburnett) 11-30, Fr. over Canyon Richardson (Maquoketa Valley) 10-24, Jr. (Fall 2:27)

5th Place Match

  • Garett Beatty (East Buchanan) 13-27, Fr. over Ryan Wariner (Midland) 8-21, Jr. (MD 11-1)

126

Guaranteed Places

  • 1st Place - Cobe Siebrecht of Lisbon
  • 2nd Place - Trevor Gudenkauf of Midland
  • 3rd Place - Curtis Schott of North Linn
  • 4th Place - Alex Jones of Edgewood-Colesburg
  • 5th Place - Cole Silver of Central City
  • 6th Place - Lee Sloan of Alburnett

1st Place Match

  • Cobe Siebrecht (Lisbon) 42-1, Jr. over Trevor Gudenkauf (Midland) 31-13, Jr. (Fall 1:09)

3rd Place Match

  • Curtis Schott (North Linn) 30-18, Fr. over Alex Jones (Edgewood-Colesburg) 26-15, So. (Dec 10-7)

5th Place Match

  • Cole Silver (Central City) 10-17, Fr. over Lee Sloan (Alburnett) 6-30, Fr. (Fall 0:46)

132

Guaranteed Places

  • 1st Place - Ryne Mohrfeld of Lisbon
  • 2nd Place - Griffen Gravel of Midland
  • 3rd Place - Tryston Engen of Central City
  • 4th Place - Bo Struble of Edgewood-Colesburg
  • 5th Place - Tate Fults of East Buchanan

1st Place Match

  • Ryne Mohrfeld (Lisbon) 36-12, Jr. over Griffen Gravel (Midland) 22-4, Jr. (MD 11-2)

3rd Place Match

  • Tryston Engen (Central City) 18-18, Fr. over Bo Struble (Edgewood-Colesburg) 14-18, Fr. (Fall 1:08)

5th Place Match

  • Tate Fults (East Buchanan) 6-27, Fr. over () , . (Bye)

138

Guaranteed Places

  • 1st Place - Maxwell McGraw of East Buchanan
  • 2nd Place - Trevor Cherry of North Linn
  • 3rd Place - Clay McCoy of Lisbon
  • 4th Place - Carson Hunter of Midland
  • 5th Place - Timmy Harmon of Maquoketa Valley
  • 6th Place - Jordan Wegmann of Edgewood-Colesburg

1st Place Match

  • Maxwell McGraw (East Buchanan) 28-8, Sr. over Trevor Cherry (North Linn) 23-14, Sr. (Fall 4:24)

3rd Place Match

  • Clay McCoy (Lisbon) 3-2, Sr. over Carson Hunter (Midland) 20-19, Fr. (Fall 0:46)

5th Place Match

  • Timmy Harmon (Maquoketa Valley) 20-22, Fr. over Jordan Wegmann (Edgewood-Colesburg) 23-15, So. (Fall 1:48)

145

Guaranteed Places

  • 1st Place - Cooper Siebrecht of Lisbon
  • 2nd Place - Braydon Nunemaker of East Buchanan
  • 3rd Place - Chance Downs of Maquoketa Valley
  • 4th Place - Xavier Reeves of Edgewood-Colesburg
  • 5th Place - Macauley Riley of Alburnett
  • 6th Place - Dawson Sanderson of North Linn

1st Place Match

  • Cooper Siebrecht (Lisbon) 41-5, Sr. over Braydon Nunemaker (East Buchanan) 38-6, Sr. (Dec 4-3)

3rd Place Match

  • Chance Downs (Maquoketa Valley) 36-9, So. over Xavier Reeves (Edgewood-Colesburg) 14-17, Fr. (Fall 1:06)

5th Place Match

  • Macauley Riley (Alburnett) 12-20, Fr. over Dawson Sanderson (North Linn) 15-18, So. (Fall 2:15)

152

Guaranteed Places

  • 1st Place - Kaden Kilburg of Lisbon
  • 2nd Place - Killian Welsh of Edgewood-Colesburg
  • 3rd Place - Austin West of North Linn
  • 4th Place - Robert Hildebrand of Maquoketa Valley
  • 5th Place - Carson Givens of Alburnett

1st Place Match

  • Kaden Kilburg (Lisbon) 32-8, Sr. over Killian Welsh (Edgewood-Colesburg) 37-3, Sr. (Dec 1-0)

3rd Place Match

  • Austin West (North Linn) 22-23, Jr. over Robert Hildebrand (Maquoketa Valley) 28-15, Sr. (Dec 7-5)

5th Place Match

  • Carson Givens (Alburnett) 6-25, Jr. over () , . (Bye)

160

Guaranteed Places

  • 1st Place - Mitch Smith of Maquoketa Valley
  • 2nd Place - Spencer Amling of Edgewood-Colesburg
  • 3rd Place - Jacob Kelly of East Buchanan
  • 4th Place - Truman Krob of Lisbon
  • 5th Place - Cam Hansen of Alburnett

1st Place Match

  • Mitch Smith (Maquoketa Valley) 34-9, Sr. over Spencer Amling (Edgewood-Colesburg) 24-10, Jr. (Dec 5-1)

3rd Place Match

  • Jacob Kelly (East Buchanan) 19-26, Jr. over Truman Krob (Lisbon) 7-13, Fr. (Fall 1:50)

5th Place Match

  • Cam Hansen (Alburnett) 7-21, So. over () , . (Bye)

170

Guaranteed Places

  • 1st Place - Bryce Werderman of Lisbon
  • 2nd Place - Kanan Morris of Alburnett
  • 3rd Place - James Mossman of East Buchanan
  • 4th Place - Evan Elgin of Maquoketa Valley
  • 5th Place - Max Bahls of Edgewood-Colesburg

1st Place Match

  • Bryce Werderman (Lisbon) 40-5, Sr. over Kanan Morris (Alburnett) 17-5, Jr. (Fall 3:53)

3rd Place Match

  • James Mossman (East Buchanan) 27-16, Jr. over Evan Elgin (Maquoketa Valley) 12-11, Fr. (Fall 4:45)

5th Place Match

  • Max Bahls (Edgewood-Colesburg) 15-26, So. over () , . (Bye)

182

Guaranteed Places

  • 1st Place - Heath Weber of East Buchanan
  • 2nd Place - Jake Jennett of Lisbon
  • 3rd Place - Quinton Rechkemmer of North Linn
  • 4th Place - Kolby Morris of Alburnett
  • 5th Place - Dylan Happel of Maquoketa Valley
  • 6th Place - Andrew Hoeger-Pint of Edgewood-Colesburg

1st Place Match

  • Heath Weber (East Buchanan) 34-7, Sr. over Jake Jennett (Lisbon) 33-12, Sr. (Dec 3-2)

3rd Place Match

  • Quinton Rechkemmer (North Linn) 32-15, Jr. over Kolby Morris (Alburnett) 12-31, Fr. (Fall 2:20)

5th Place Match

  • Dylan Happel (Maquoketa Valley) 20-22, Jr. over Andrew Hoeger-Pint (Edgewood-Colesburg) 14-24, Jr. (Fall 5:24)

195

Guaranteed Places

  • 1st Place - Tanner Sloan of Alburnett
  • 2nd Place - Cole Clark of Lisbon
  • 3rd Place - Carson Wright of Maquoketa Valley
  • 4th Place - Keegan Kehrli of East Buchanan
  • 5th Place - Cory Kloser of Edgewood-Colesburg

1st Place Match

  • Tanner Sloan (Alburnett) 40-1, Sr. over Cole Clark (Lisbon) 28-16, Sr. (Fall 1:40)

3rd Place Match

  • Carson Wright (Maquoketa Valley) 6-4, Sr. over Keegan Kehrli (East Buchanan) 20-15, Sr. (Fall 4:28)

5th Place Match

  • Cory Kloser (Edgewood-Colesburg) 22-13, Sr. over () , . (Bye)

220

Guaranteed Places

  • 1st Place - Logan O`Connor of Lisbon
  • 2nd Place - Brett Schoenherr of Midland
  • 3rd Place - Taylor Fox of East Buchanan
  • 4th Place - Cole Kruse of Maquoketa Valley
  • 5th Place - Wyatt Starry of Central City
  • 6th Place - Wyatt Rowcliffe of Edgewood-Colesburg

1st Place Match

  • Logan O`Connor (Lisbon) 38-9, Sr. over Brett Schoenherr (Midland) 40-4, Jr. (UTB 4-3)

3rd Place Match

  • Taylor Fox (East Buchanan) 35-8, Jr. over Cole Kruse (Maquoketa Valley) 20-3, Sr. (Fall 0:25)

5th Place Match

  • Wyatt Starry (Central City) 12-15, Jr. over Wyatt Rowcliffe (Edgewood-Colesburg) 9-12, Fr. (Fall 2:35)

285

Guaranteed Places

  • 1st Place - Luke Recker of East Buchanan
  • 2nd Place - Michael Feldmann of Maquoketa Valley
  • 3rd Place - Nile Coghlan of Central City
  • 4th Place - Brant Baltes of Lisbon
  • 5th Place - Henry Butera of Edgewood-Colesburg

1st Place Match

  • Luke Recker (East Buchanan) 22-17, Fr. over Michael Feldmann (Maquoketa Valley) 30-10, So. (Dec 5-1)

3rd Place Match

  • Nile Coghlan (Central City) 23-9, Jr. over Brant Baltes (Lisbon) 9-19, Fr. (Dec 3-2)

5th Place Match

  • Henry Butera (Edgewood-Colesburg) 5-11, So. over () , . (Bye)



back